Zajmę się tobą

„ZAJMĘ SIĘ TOBĄ” – MARY KUBICA

Heidi Wood od zawsze myślała o innych bardziej niż o sobie. Pracowała w organizacji non – profit, była wrażliwa na ludzkie troski i potrzeby. Jej własne życie nie ułożyło się tak, jak planowała – jedna diagnoza lekarska przekreśliła marzenia kobiety i bezpowrotnie odebrała jej nadzieję.

Pewnego deszczowego dnia Heidi dostrzegła na dworcowym peronie bezdomną dziewczynę z malutkim dzieckiem przy piersi. Nie wahała się długo. Mimo sprzeciwu męża i córki sprowadziła Willow do swojego mieszkania i otoczyła ją opieką. Nie pytała o nic, nie chciała znać przeszłości. Miała ku temu własne powody…

DRESZCZOWIEC Z GŁĘBIĄ

W charakterze dobrego thrillera leżą zagadki, niejasności, niespodziewane zwroty akcji. Bywa, że autorzy dreszczowców skupiają się wyłącznie na tych elementach, zapewniając czytelnikowi emocjonującą rozrywkę, ale zapominając o głębszych warstwach powieści. W przypadku książki „Zajmę się tobą” nic takiego nie ma miejsca.

Powieść Mary Kubicy to doskonale wyważone połączenie trzymającego w napięciu thrillera i pełnego smutku dramatu. Dzięki temu zestawieniu otrzymujemy skłaniającą do refleksji historię, która zmusza do zaangażowania i wymaga od czytającego czegoś więcej niż tylko śledzenia wzrokiem kolejnych rozdziałów.

Zajmę się tobą

Bohaterowie powieści „Zajmę się tobą” otrzymali od życia ciosy, które brutalnie zweryfikowały ich plany. Wytrącone z pierwotnej drogi postacie muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości i wkroczyć na inną ścieżkę. Zmiany nie są dla nich łatwe – zaburzony porządek odciska się piętnem, które prowadzi bohaterów do podejmowania dramatycznych kroków.

Trudne wybory obnażą prawdę o ich osobowości, o cechach, które przypisywali sobie i innym. Kierowane na pozór dobrymi pobudkami działania okażą się przemyślą strategią, a złe uczynki będą miały usprawiedliwioną moralnie przyczynę. W tej książce tak naprawdę nikt nikogo nie zna i nie pojmuje prawdziwych motywacji.

CO WIESZ O INNYCH LUDZIACH?

„Zajmę się tobą” to doskonały thriller psychologiczny, który fantastycznie równoważy emocjonującą akcję i smutny, poruszający wydźwięk książki. Powieść posiada przesłanie, głębię i wyróżnia się tym spośród innych dreszczowców dostępnych na wydawniczych półkach.

Historia Heidi i jej rodziny skłania do przemyśleń, każe zastanowić się nad swoim życiem oraz nad tym, czy rzeczywiście wiemy wszystko o bliskich nam osobach. Czy wiemy wszystko o nas samych? Polecam miłośnikom thrillerów oraz tym wszystkim, którzy uwielbiają powieści zasiewające zamęt w głowie. 🙂

1 komentarz

  1. Powiem Ci, że te wszystkie zadane na początku pytania są niesamowicie trudne. Jesteśmy ludźmi, chcemy pomagać i otrzymywać pomoc, jeśli sami jej potrzebujemy. Jak to jednak wyglada w praktyce? Gdzieś się spieszymy, czegoś wolimy nie widzieć i nie słyszeć, taka znieczulica.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zaznaczone pola są wymagane. *