ŚWIĄTECZNY TAG KSIĄŻKOWY

Zabawę w tagi książkowe wypatrzyłam na kilku blogach literackich. Od razu mi się spodobało – tagi pozwalają lepiej poznać własne gusta, zmuszają do przemyśleń, do ponownej oceny przeczytanej książki i spojrzenia na nią pod innym kątem. Nie zastanawiając się długo, postanowiłam wprowadzić je również na swoim blogu. W pierwszym wpisie z tej kategorii skorzystam z tagu, który pojawił się na blogu Wielki Buk – prowadząca go Olga nominowała wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w zabawie. Zapraszam zatem na świąteczny tag książkowy!

1. FIKCYJNA RODZINA, Z KTÓRĄ CHCIAŁABYŚ SPĘDZIĆ ŚWIĘTA?

Rodzina Weasley z „Harry’ego Pottera”. Bardzo chętnie posłuchałabym czarodziejskiego radia, popatrzyła na słynny zegar Molly Weasley i razem Harrym, Ronem i Hermioną otworzyła magiczne cukierki – niespodzianki. Nie straszny mi nawet nadęty Percy. 😉

2. KSIĄŻKOWY GADŻET, KTÓRY CHCIAŁABYŚ OTRZYMAĆ W PREZENCIE?

Zakładki do książek przyjmę w każdej ilości. Miałam ich całkiem sporo, ale ciągle giną w niewyjaśnionych okolicznościach. 😉

3. POSTAĆ FIKCYJNA, KTÓRA WEDŁUG CIEBIE BYŁABY IDEALNYM ŚWIĄTECZNYM ELFEM?

Scarlett O’Hara z „Przeminęło z wiatrem”. Zadziorna, wesoła, mocno samolubna – wręczanie prezentów innym mogłoby nieco poprawić jej egoistyczny charakter.

4. PRZYPORZĄDKUJ ŚWIĄTECZNĄ PIOSENKĘ DO KSIĄŻKI!

Mariah Carey „All I want for Christmas is you” i „Dziennik Bridget Jones”. Dokładnie pierwszy tom, w którym Bridget poznaje Marka na przyjęciu noworocznym, a niecały rok później (właśnie w okresie świątecznym) zostaje on jej partnerem.

5. KSIĄŻKA LUB POSTAĆ, KTÓRĄ BYŁAŚ ROZCZAROWANA I KTÓRA POWINNA ZOSTAĆ UMIESZCZONA NA LIŚCIE NIEGRZECZNYCH?

Daisy Harker z „Nieznajomego w moim grobie” (recenzja tutaj). Denerwująca, infantylna i ogólnie nieznośna baba. Zdecydowanie przydałoby jej się parę razów rózgą.

6. KSIĄŻKA LUB POSTAĆ, KTÓRA ZASŁUGUJE NA WIĘCEJ MIŁOŚCI I POWINNA ZOSTAĆ UMIESZCZONA NA LIŚCIE GRZECZNYCH?

Gale z serii „Igrzyska śmierci”. Chociaż był porywczy, naładowany złością i niekiedy działał metodami podobnymi do metod prezydenta Snowa, to jednak bardzo kochał Katniss i wydaje mi się, że został przez nią trochę niesprawiedliwie potraktowany. Nie będę spoilerować tym, którzy jeszcze nie czytali książki, ale liczyłam na trochę inne rozwiązanie niektórych wątków.

7. CZERWIEŃ, ZŁOTO, ZIELEŃ – OKŁADKA, KTÓRA MA WSPANIAŁY, ŚWIĄTECZNY KLIMAT?

„Świąteczny sweter” autorstwa Glenna Becka. Samej książki jeszcze nie czytałam (czekam właśnie na przesyłkę), ale okładka zdecydowanie oddaje magiczny, świąteczny charakter. Mam nadzieję, że tak samo będzie z treścią powieści.

8. KSIĄŻKA LUB SERIA, KTÓRĄ KOCHASZ TAK BARDZO, ŻE CHCESZ, ŻEBY WSZYSCY ZNALEŹLI JĄ POD CHOINKĄ W TYM ROKU, ŻEBY MOGLI JĄ PRZECZYTAĆ I RÓWNIE MOCNO POKOCHAĆ?

Ponownie Bridget Jones, ale tylko ta z pierwszej i drugiej części „Dziennika”. Polecam ją kobietom, aby zobaczyły, że nie są same ze swoimi problemami oraz mężczyznom, żeby choć w niewielkim stopniu zrozumieli kobiecą psychikę (i pokrętną logikę). 😉


Niby tylko osiem pytań, ale nad niektórymi musiałam się trochę pogłowić. Chętnie poznałabym też odpowiedzi innych, dlatego do wykonania świątecznego tagu książkowego nominuję: Darię z Recenzje DeVi, Monikę z wczesniakowe.pl oraz wszystkich moich czytelników. 🙂

4 komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zaznaczone pola są wymagane. *