Rozmowy na trzech grabarzy i jedną śmierć

„ROZMOWY NA TRZECH GRABARZY I JEDNĄ ŚMIERĆ”

Na cmentarzu w małej miejscowości Ponura spotykają się trzej grabarze: Tomasz, Rysiek i Młody oraz dobrze znana mężczyznom Śmierć. To niezwykłe zgromadzenie, prezentujące barwny przekrój osobowości i zasad moralnych, dyskutować będzie o istocie życia, sensie umierania i wielu innych kwestiach związanych z ludzką naturą. Różne spojrzenia na świat i odmienna mentalność bohaterów zabierze czytelnika w wir ważnych, emocjonujących rozważań, a prostota myślenia niektórych postaci rozbawi i jednocześnie w przystępny sposób przedstawi ich poglądy.

MĄDROŚĆ Z FANTASTYCZNĄ OTOCZKĄ

„Rozmowy na trzech grabarzy i jedną śmierć” to przede wszystkim książka bardzo mądra. Tomasz Kowalski sprawnie prowadzi czytelnika przez świat ludzkich słabości, prezentując wyważone stanowisko, ale równolegle piętnując złe przywary. Autor nie robi tego jednak w sposób obraźliwy czy despotyczny, a błyskotliwy i zabawny. Nierzadko ucieka się do prezentowania wydarzeń w sposób magiczny i nadnaturalny, przez co opisywane sytuacje przyjmuje się lekko i z zaciekawieniem.

W trakcie lektury poznajemy wspomnianą już, wcale nie tak straszną Śmierć, wampira Wincentego, marzącego o zakończeniu swojej ziemskiej tułaczki, diabelne oblivokry, wystawiające na próbę siłę ludzkiego charakteru oraz bardziej zwyczajnych, ale nie mniej barwnych mieszkańców Ponurej. Każda postać wprowadza do historii nowy element, który da grabarzom zaczyn do kolejnych przemyśleń.

Rozmowy na trzech grabarzy i jedną śmierć

„Rozmowy na trzech grabarzy i jedną śmierć” napisana jest językiem bardzo plastycznym. W zależności od tego, który bohater został dopuszczony do głosu, obcujemy raz z bogatymi w wyszukane słownictwo monologami, a raz z niepozbawionymi wulgaryzmów, krótkimi wypowiedziami. Zabieg ten zdecydowanie różnicuje postacie, dodaje im indywidualizmu oraz pozwala spojrzeć na poruszane kwestie pod szerszym kątem.

POZYCJA OBOWIĄZKOWA!

Mądra, inteligenta, skłaniająca do rozważań i szalenie zabawna lektura – to właśnie „Rozmowy na trzech grabarzy i jedną śmierć” Tomasza Kowalskiego. Jedna z najlepszych książek, jakie przeczytałam w tym roku, prawdziwa perełka na polskim rynku wydawniczym. To pozycja, która potrafi zmienić światopogląd i na długo zostanie w pamięci. GORĄCO POLECAM! 😀

ZA KSIĄŻKĘ SERDECZNIE DZIĘKUJĘ

Wydawnictwo MG

1 komentarz

Odpowiedz

Pola obowiązkowe są oznaczone gwiazdką.Zaznaczone pola są wymagane. *