Kasacja

„KASACJA” – REMIGIUSZ MRÓZ

Okrutne zbrodnia, zwyrodniali przestępcy, pełen manipulacji i zawiłych przepisów prawniczy świat, a w nim bezkompromisowa mecenas Joanna Chyłka oraz jej nieporadny aplikant Kordian Oryński, zwany Zordonem. Osadzona w Warszawie, nieprzewidywalna historia kryminalna z salą sądową w tle. Chociaż idzie wiosna, na Białym Notesie pojawił się Mróz. Remigiusz Mróz i jego fascynująca powieść „Kasacja”.

Piotr Langer, syn znanego biznesmena, zostaje oskarżony o brutalne morderstwo. Wszystkie dowody wskazują na jego winę, jednak podejrzany nie przyznaje się do popełnienia tego czynu. Co dziwne, nie próbuje także dowieść swojej niewinności i w przeważającej większości po prostu milczy. Broniący Piotra Chyłka i Zordon szybko przekonają się, że sprawa nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać, a makabryczna zbrodnia to tylko wierzchołek przestępczej góry lodowej.

PRZEBOJOWY DUET I WARTKA AKCJA

„Kasacja” to moje pierwsze spotkanie z twórczością Remigiusza Mroza i już wiem dlaczego pisarza nazywa się złotym dzieckiem polskiej literatury. Pełna napięcia i niejasności historia, doskonale poprowadzona akcja i znakomite dialogi sprawiają, że „Kasacja” to istny majstersztyk kryminalny. Czytelnik nie ma czasu na znudzenie – w powieści ciągle coś się dzieje, co chwila pojawiają się nowe wątki i nowe zagadki do rozwikłania.

Dodając do tego nieco szokującą, ale też niezwykle fascynującą rzeczywistość adwokatów z kancelarii Żelazny&McVay oraz twarde reguły rządzące prawniczym światem, otrzymamy wyśmienitą, wciągającą na długie godziny sensacyjną opowieść.

Kasacja

Remigiusz Mróz stale zaskakuje czymś czytelnika, przedstawiając na pozór oczywiste fakty, aby za chwilę wywrócić fabułę do góry nogami. Przez całą lekturę „Kasacji” towarzyszy nam uczucie napięcia i niepewności, a zakończenie książki, początkowo rysujące się jako banalny happyend, dosłownie wbija w fotel.

W „Kasacji” nie brakuje również dobrego, choć nieco ciężkiego humoru, który pozwala nam i bohaterom lekko przebrnąć przez opisy bandyckich zagrywek oraz twarde realia polskiego sądownictwa. Dodatkowo delikatny i niezamknięty wątek miłosny powoduje, iż chce się Chyłki i Zordona więcej, co całe szczęście jest możliwe, gdyż „Kasacja” to dopiero pierwsza część sagi o tym przebojowym prawniczym duecie.

MROŹNY KRÓL POLSKIEGO KRYMINAŁU

Zagadki, tajemnice, siła intelektu i fascynująca aura sali sądowej, od których nie można się oderwać – to właśnie „Kasacja” Remigiusza Mroza. Doskonały i uderzający swą prawdziwością polski kryminał, przeznaczony dla wszystkich, nie tylko dla fanów zbrodni i pościgów. Idealna lektura na wciąż długie i ponure wieczory – zdecydowanie polecam. 🙂

3 komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zaznaczone pola są wymagane. *