„KARMIN” – AGNIESZKA MEYER

Maxa i Selinę łączyło prawdziwe uczucie, ale pewnego dnia wyrósł pomiędzy nimi mur, który odmienił losy tej pary. Jedno pytanie bez odpowiedzi przekreśliło ich szczęście i rozrzuciło ich po świecie. Przybywający na różnych kontynentach Max i Selina szukają pociechy w innych ramionach – Max u świetnie zorganizowanej i zafascynowanej nim Jessie, a Selina u tajemniczego Davida, który bardziej niż Seliną zdaje się interesować jej pracą, czyli odnawianiem starych ksiąg.

Kim tak naprawdę jest David? Jaki sekret ukrywa? Dlaczego musi tak często podróżować i skąd zna tak wiele archaicznych języków? Czy stanie się dla Seliny kimś więcej, czy na jej drodze ponownie stanie Max?

TAJEMNICA STAREJ KSIĘGI

„Karmin” to opowieść o miłości, tęsknocie, poszukiwaniu własnego miejsca na świecie. Agnieszka Meyer przedstawia czytelnikowi różne narodowości, ich zalety i przywary, pytając jednocześnie, czy można oceniać człowieka przez pryzmat czynów jego przodków.

„Karmin” to także książka o książce, a właściwie o bardzo starej księdze, która dla jednego z bohaterów stała się przyczyną i skutkiem, stała się jedynym powodem istnienia. Związana z tą księgą zagadka wykracza poza ramy tego, co realne i wprowadza czytelnika w mistyczny świat.

Karmin

NOWOCZESNA TECHNOLOGIA

Powieść pani Meyer łączy w sobie elementy na pozór trudne do pogodzenia. Z jednej strony mamy nowoczesność: portale społecznościowe, telefony i komputery, które reagują na skan linii papilarnych, a z drugiej zabytkowe księgi, wiekowe ilustracje, wspomniany już magiczny pierwiastek oraz intrygę związaną z książką.

Zderzenie teraźniejszości i przeszłości nie jest jednak elementem drażniącym, a wręcz przeciwnie – tworzy wyjątkowy klimat powieści, klimat mocny i wyczuwalny, specyficzny i pociągający.

DLA TYCH, KTÓRZY NIE BOJĄ SIĘ MAGII

Różne narodowości, dwa kontynenty, prawdziwa miłość i tajemnicza księga – to właśnie „Karmin” Agnieszki Meyer. Powieść uciekająca nieco od realizmu, ale niosąca ze sobą przesłanie. Polecam ją czytelnikom lubiącym historie burzliwej miłości, sekrety, tajemnice oraz magiczną aurę.  🙂

ZA KSIĄŻKĘ SERDECZNIE DZIĘKUJĘ

2 komentarze

    1. Książkę możesz już zamówić np. w Empiku czy na Taniej Książce. 🙂 A połączenie teraźniejszości i przeszłości naprawdę zagrało. 😀

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką. *