Pretty Happy

„PRETTY HAPPY” – KATE HUDSON

Ja plus poradniki to nigdy nie było zbyt dobre połączenie. Być może dla niektórych zawarte w nich informacje są prawdą objawioną i potrafią całkowicie odmienić życie, ale mnie nigdy nie udało się odnaleźć w poradnikach niczego odkrywczego. Wręcz przeciwnie – nierzadko zdarzało się, że zupełnie nie zgadzałam się z twierdzeniami autora i twardo trzymałam się swojego spojrzenia na świat. W końcu udało mi się jednak trafić na poradnik, który nie tylko zgadzał się z moim światopoglądem, ale także otworzył mnie na nową wiedzę i dał mi pozytywnego kopa do działania. A mowa tu o „Pretty Happy” autorstwa znanej hollywoodzkiej aktorki Kate Hudson.

Przyznam, że początkowo dość nieufnie podchodziłam do porad kobiety, której życie wygląda zupełnie inaczej niż codzienność zwykłych kobiet. Mnóstwo pieniędzy, fryzjer i kosmetyczka na zawołanie, szafa pełna markowych ubrań. W takich warunkach łatwo jest być piękną i łatwo o siebie dbać, a właśnie te zagadnienia porusza książka pani Hudson. Strona po stronie okazywało się jednak, że Kate Hudson nie napisała poradnika po to, aby się wypromować czy wywyższyć ponad innych. Przeciwnie – udowodniła, że pomimo popularności i znacznie większych zasobów finansowych pozostała normalną, pełną ciepła kobietą, która jak każda inna boryka się z problemami swojego ciała.

Pretty Happy

Co czym więc pisze Kate Hudson? O obserwowaniu siebie, o słuchaniu swojego organizmu, o życiu w zgodzie z własnymi potrzebami. O tym, dlaczego zdrowy tryb życia jest tak ważny i jak go rozpocząć bez zaporowych nakładów finansowych. O tym, że przede wszystkim powinno się zmienić wewnętrzne przekonania i zacząć kochać siebie, niezależnie od wagi czy wyglądu. To właśnie dzięki tej miłości zaczynamy dbać o swoje ciało, bo przecież nikt nie chce stracić lub zniszczyć tego, co kocha. A wszystkie te mądre słowa przekazane są czytelniczce w przystępny, przyjazny sposób, który nie różnicuje kobiet pomiędzy gwiazdy i szare myszki. „Pretty Happy” pokazuje, że każda z nas jest tak samo ważna i każda zasługuje na to, aby być szczęśliwą.

Ogłaszam zatem oficjalnie – dzięki „Pretty Happy” zmieniam zdanie na temat poradników. Być może nadal nie wszystkie są naprawdę wartościowe, ale wiem już, że można wśród nich odnaleźć prawdziwą perełkę, która faktycznie odświeża światopogląd i motywuje do działania. Taką właśnie książką jest „Pretty Happy” i serdecznie polecam ją wszystkim kobietom, które chcą być bardziej świadome potrzeb swojego ciała i umysłu. 😀

ZA KSIĄŻKĘ SERDECZNIE DZIĘKUJĘ

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zaznaczone pola są wymagane. *