Mroczny układ

„MROCZNY UKŁAD” – DAWID WASZAK

Mówi się, że kontynuacje nigdy nie są tak dobre jak oryginał. W wielu przypadkach to prawda, jednak od czasu do czasu trafiają się dzieła, które nie tylko dorównują swoim poprzednikom, ale nawet zaczynają rywalizować z nimi o palmę pierwszeństwa. Jeśli rzecz tyczy się książek, to my, zaczytane mole książkowe, możemy się tylko cieszyć i czekać na kolejne części naszych ulubionych serii. A ci szczęśliwcy, którzy upodobali sobie cykl „Jarocin” autorstwa Dawida Waszaka, mogą już zacierać ręce z radości – „Mroczny układ”, drugi tom tej serii, stawia poprzeczkę bardzo wysoko.

W ZŁYM MIEJSCU O ZŁYM CZASIE

Kacper Zborowski nie może nazwać swojego dzieciństwa szczęśliwym. Pobyt w sierocińcu odcisnął piętno na psychice mężczyzny, a bolesne wspomnienia wciąż do niego wracają. Kacper na jednak nadzieję, że powrót do rodzinnego Jarocina pozwoli mu uporać się z przeszłością i rozpocząć nowe, lepsze życie.

Początkowo wszystko zdaje się iść ku dobremu – Kacper poznaje w kawiarni Amandę, która od razu porusza jego serca. Zakwitające uczucie przerywa jednak zabójstwo kobiety, o które zostaje podejrzany Zborowski. Próbujący udowodnić swoją niewinność Kacper będzie musiał rozwiązać także zagadkę zaginięcia własnego ojca i zmierzyć się z pewnymi niebezpiecznymi ludźmi.

Mroczny układ

DRESZCZOWIEC DLA KAŻDEGO

„Mroczny układ” to powieść, która przypadnie do gustu mniej i bardziej wymagającym czytelnikom. Dawid Waszak nie ucieka od poruszania trudnych tematów, ale lekkie pióro autora pozwala na pochłonięcie książki jednym tchem. Tylko od Was zależy, czy będziecie analizować przedstawione sytuacje, zagłębiać się w nie i szukać drugiego dna, czy też popłyniecie prądem i po prostu wciągnięcie się w historię, która zaprowadzi Was aż do finału. W obydwu przypadkach przyjemność z lektury będzie tak samo silna.

Intryga, którą przygotował dla czytelnika Dawid Waszak, pasjonuje i mocno zaciekawia. Konstrukcja powieści jest dogłębnie przemyślana i nawet wydawałoby się mało znaczące elementy odgrywają ostatecznie dużą rolę. Misternie upleciona fabuła wywołuje w czytającym niepokój i poczucie zagmatwania, które eskalują w nieoczekiwanym, wręcz wgniatającym w fotel zakończeniu. Czegoś takiego nie można przewidzieć i chociażby dla tego spektakularnego momentu zaskoczenia warto sięgnąć po „Mroczny układ”.

CZYTAJ JUŻ DZIŚ!

Polska zaczyna thrillerem stać. Ostatnio zachwalałam Wam doskonałą powieść „Dziewczyna ze snów” autorstwa Michała Gałwy, a dziś gorąco polecam „Mroczny układ” Dawida Waszaka. To książka, która momentalnie Was wciągnie i będzie trzymać w napięciu aż do ostatniej strony. Mam nadzieję, że pan Dawid rozwinie dalej cykl „Jarocin”, bo jak widać praca z piórem świetnie mu wychodzi. 🙂

ZA KSIĄŻKĘ SERDECZNIE DZIĘKUJĘ

1 komentarz

  1. „Mroczny układ” Dawida Waszaka to faktycznie książka, w której intryga niesamowicie ciekawi i zmusza do przerzucania kolejnych stron. Polscy autorzy świetnie poradzili sobie w gatunku kryminału, więc może nadszedł czas na thrillery, w których jak widać – równie dobrze im idzie. Polecamy wraz z Tobą! 🙂

Odpowiedz

Pola obowiązkowe są oznaczone gwiazdką.Zaznaczone pola są wymagane. *