LITERACKI DEBIUT ROKU – ZNAMY ZWYCIĘZCĘ!

Wydawnictwo Novae Res już po raz szósty wyłoniło zwycięzcę w konkursie na Literacki Debiut Roku!

Zapoczątkowana w 2011 roku inicjatywa ma na celu ma na celu promowanie rodzimych, niepublikujących wcześniej twórców literackich. Konkurs pomaga im zaistnieć na polskim rynku wydawniczym.

W tegorocznej edycji konkursu pierwsze miejsce otrzymała Danuta Chlupová za obyczajowo – psychologiczną powieść „Blizna”.

„Blizna” rozgrywa się na terytorium dzisiejszych Czech, gdzie mieszkańcy pewnej małej miejscowości wciąż borykają się z konsekwencjami II Wojny Światowej. Morderstwo kilkudziesięciu Polaków nawet po dziesiątkach lat ma wpływ na losy bohaterów.

Drugie miejsce w konkursie zajęła Ewa Brol-Mecner za powieść obyczajową „Krakowski kwintet”, natomiast trzecie Piotr Biedrzycki za powieść przygodowo-podróżniczą „Siedemdziesiąt siedem słoni”.

Poniżej relacja z gali uroczystego ogłoszenia wyników. Biały Notes serdecznie gratuluje wszystkim zwycięzcom!

Z „Blizną” będziecie mogli zapoznać się już w październiku bieżącego roku na Międzynarodowych Krakowskich Targach Książki. Zamierzacie przeczytać tę powieść? Jakie jest Wasze nastawienie do debiutujących pisarzy? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach! 🙂

1 komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zaznaczone pola są wymagane. *