15 KSIĄŻEK NA WALENTYNKI

Już jutro Walentynki, święto miłości! ♥ A że miłość niejedno ma imię, postanowiłam przygotować dla Was zbiór piętnastu wyjątkowych książek o różnych rodzajach tego niezwykłego uczucia. Miłość po grób, miłość nieszczęśliwa, miłość obsesyjna… Miłość to jednak zawsze miłość, a zatem uczcijmy dzień słodkich amorków i zatopmy się w lekturze powieści o miłości gatunków wszelakich! 😉

♥ MIŁOŚĆ PRZEZ ŁZY ♥

„WYZNANIA GEJSZY”

Matka dziewięcioletniej Chiyo choruje na raka kości, a skrajnie ubogi ojciec, chcąc zapewnić swoim córkom lepszy los, sprzedaje Chiyo i jej siostrę Satsu do domu gejszy w Kioto. Na miejscu dziewczynki zostają rozdzielone – Satsu zabrano w nieznane miejsce, a Chiyo trafia pod bezlitosne skrzydła Mamy, Babci i Cioci.

Dziewczynka z trudem przystosowuje się do nowych warunków, do ciężkiej pracy, do surowych zasad Mamy i do niewyjaśnionej nienawiści jednej z gejsz, Hatsumomo. Przypadkowe spotkanie na moście całkowicie odmieni świat Chiyo – tchnie w nią nadzieję na lepsze jutro, a także zachęci do walki o ukochanego mężczyznę.

„PROMYCZEK”

Kate Sedgwick nie miała łatwego życia. Jej ojciec opuścił rodzinę, matka wpadła w depresję, a na Kate spadł obowiązek zajmowania się ciężko chorą siostrą. Kate nigdy jednak nie narzeka, nie użala się nad sobą. Bierze życie takim, jakie jest i czerpie z niego maksimum radości. Ze względu na wrodzony optymizm Kate, jej najlepszy przyjaciel ochrzcił ją pseudonimem Promyczek. I Kate rzeczywiście jest takim właśnie Promyczkiem – słodkim, uśmiechniętym, wnoszącym radość w życie innych.

Pewnego dnia, po latach opiekowania się rodziną, Promyczek postanawia zrobić coś dla siebie. Wyjeżdża na studia, gdzie ma zamiar pogłębiać wiedzę, zawierać nowe przyjaźnie i poznać smak uczelnianego życia. Nie planuje jednak się zakochać, ale przewrotny los decyduje za nią. W miejscowej kawiarni dziewczyna poznaje przystojnego Kellera Banksa. I nagle świat wiruje. To jest jak magnes, jak przyciąganie. Miłość otacza ją ze wszystkich stron. Tyle tylko, że Kate nie wolno poddać się uczuciu. Jej straszliwa tajemnica wyklucza każdy związek, każdą głębszą relację. Ale czy można rozkazywać sercu?

„ŚLAD PO ZŁAMANYCH SKRZYDŁACH”

Trzy siostry hinduskiego pochodzenia, które nie widziały się od kilku lat, spotykają się przy łożu umierającego ojca. Kobiety nie mają ze sobą zbyt dobrych relacji – mroczna tajemnica rodzinna położyła się cieniem na życiu każdej z nich i osłabiła siostrzane więzi. I chociaż Marin, Trisha i Sonya chciałyby odbudować miłość, która kiedyś je łączyła, to boją się zagłębić w traumatyczną przeszłość.

Prawda chce się jednak wydostać na światło dzienne i wkrótce okazuje się, że ojciec kobiet znęcał się fizycznie nad nimi oraz ich matką. Po wkroczeniu w dorosłość siostry próbowały wyprzeć okrutne wspomnienia i ułożyć swoje życie na nowo, ale choroba ojca i przymusowe spotkanie sprawia, że kobiety staną twarzą w twarz z własną przeszłością.

„DZIEWCZYNA Z NAGIETKOWYM SZALEM”

Rok 1911. Pielęgniarka Clara Wood pracuje na nowojorskiej wyspie Ellis. Pół roku wcześniej dziewczyna straciła w pożarze ukochanego Edwarda i do tej pory nie potrafi otrząsnąć się po jego śmierci. Pewnego dnia Clara poznaje chorego na szkarlatynę Andrew. Mężczyzna ma przy sobie nagietkowy szal, który należał do jego tragicznie zmarłej żony. Niebawem Clara odkrywa, że z tym pięknym elementem garderoby wiąże się pewna tajemnica…

Sto lat później rozmowa z klientką przypomina Taryn Michaels o niezwykłym szalu w nagietki, który straciła tego samego dnia, co uwielbianego męża – podczas ataku na wieże World Trade Center. Wkrótce kobieta będzie musiała zmierzyć się ze wspomnieniami z tamtego dnia, od których uciekała przez 10 lat…

„KARMIN”

Karmin

Maxa i Selinę łączyło prawdziwe uczucie, ale pewnego dnia wyrósł pomiędzy nimi mur, który odmienił losy tej pary. Jedno pytanie bez odpowiedzi przekreśliło ich szczęście i rozrzuciło ich po świecie. Przybywający na różnych kontynentach Max i Selina szukają pociechy w innych ramionach – Max u świetnie zorganizowanej i zafascynowanej nim Jessie, a Selina u tajemniczego Davida, który bardziej niż Seliną zdaje się interesować jej pracą, czyli odnawianiem starych ksiąg.

Kim tak naprawdę jest David? Jaki sekret ukrywa? Dlaczego musi tak często podróżować i skąd zna tak wiele archaicznych języków? Czy stanie się dla Seliny kimś więcej, czy na jej drodze ponownie pojawi się Max?

♥ MIŁOŚĆ TOKSYCZNA ♥

„CO KRYJĄ JEJ OCZY”

David i Adele wydają się małżeństwem idealnym – przystojny, szanowany lekarz i jego piękna, oddana żona. Żona, która nie ma dostępu do wspólnego konta. Która nie może swobodnie wychodzić z domu. Która panicznie boi się przegapić telefon od męża i ukrywa przed nim nową koleżankę. Koleżankę, a zarazem kochankę Davida. W tym dziwnym układzie wszyscy mają jakieś sekrety, a ich skali nikt nawet nie podejrzewa. I nikt nie zna całej prawdy. Co się stanie, gdy wreszcie ujrzy ona światło dzienne?

„CZARNE SERCE”

Dobiegający trzydziestki Dawid poznaje przypadkiem nieco starszą Ingę. Mężczyzna jest niezwykle zaintrygowany nową znajomą i stara się nią sobą zainteresować. Inga od początku zaznacza, że nie zamierza wchodzić w żadne romantyczne relacje, jednak Dawid wzbudza w niej duże zaufanie. Kobieta postanawia podzielić się z nim swoją życiową historią.

Kilka lat wcześniej Inga zakochała się w czarnoskórym Martinie. Przystojny mężczyzna szybko stał się elementem jej życia – para zamieszkała razem i rozpoczęła starania o dziecko. Martin miał pomysł na rozkręcenie własnego biznesu, a dzięki pomocy finansowej Ingi plan zaczął nabierać realnych kształtów. Pieniądze jednak przepadły… A potem kolejne i kolejne. Niepracujący Martin wymuszał na Indzie następne pożyczki, ta natomiast zaczęła podejrzewać, że nie jest jedyną kobietą w życiu swojego mężczyzny…

„KRAINA MIŁOŚCI I ZATRACENIA”

Wyspy Dziewicze, początek XX wieku. Na Wyspach kończy się okres panowania Danii, a rządy obejmują Stany Zjednoczone. Osierocone siostry Anette i Eona oraz ich przyrodni brat Jacob stają na progu dorosłości. Żadne z nich nie jest zwyczajnym dzieckiem – przez los zostali naznaczeni niezwykłymi darami, które są zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem.

Życie rodzeństwa wypełnia pogoń za niedoścignionymi i zdradliwymi marzeniami, przykre zderzenia z codziennością oraz otaczające ich zewsząd rodzinne sekrety. Młodzi ludzie muszą zmierzyć się także z nową władzą, która ludność Wysp Dziewiczych uważa za gorszych i nierównych rdzennym obywatelom Ameryki.

„ZAJMĘ SIĘ TOBĄ”

Heidi Wood od zawsze myślała o innych bardziej niż o sobie. Pracowała w organizacji non – profit, była wrażliwa na ludzkie troski i potrzeby. Jej własne życie nie ułożyło się tak, jak planowała – jedna diagnoza lekarska przekreśliła marzenia kobiety i bezpowrotnie odebrała jej nadzieję.

Pewnego deszczowego dnia Heidi dostrzegła na dworcowym peronie bezdomną dziewczynę z malutkim dzieckiem przy piersi. Nie wahała się długo. Mimo sprzeciwu męża i córki sprowadziła Willow do swojego mieszkania i otoczyła ją opieką. Nie pytała o nic, nie chciała znać przeszłości. Miała ku temu własne powody…

„IDEALNA”

Idealna

Anita i Adam od dwóch lat bezskutecznie starają się o dziecko. Sfrustrowana kobieta powoli zaczyna popadać w depresję, a relacje między małżonkami znacząco się rozluźniają. Dysponująca nadmiarem wolnego czasu Anita zabija nudę, podglądając ludzi przez kamery miejskiego monitoringu, co z niewyjaśnionych powodów pozwala jej przetrwać trudne chwile.

Anita nie wie jeszcze, że najgorsze dopiero przed nią. Pewnego dnia kobieta znajduje w torebce kosmetyki, których nie kupiła. W szafie wiszą ubrania, których nigdy by nie założyła. Kto mógł to wszystko podrzucić? I dlaczego? A może psychika Anity całkiem się załamała?

♥ MIŁOŚĆ Z PIEPRZYKIEM ♥

„PIERWSZY DOTYK”

Amber i Emily pokłóciły się tylko raz w życiu, ale gdy to nastąpiło, drogi przyjaciółek rozeszły się na zawsze. Kiedy jednak po latach Amber dzwoni do Emily i w zawoalowany sposób prosi ją o ratunek, kobieta postanawia zrobić wszystko, aby pomóc dawnej koleżance. Wynajęty detektyw ustala, że Amber zaginęła kilka miesięcy wcześniej.

Ostatni trop prowadzi do milionera Reeve’a Sallisa, z którym Amber nawiązała romans. Emily decyduje się uwieść mężczyznę i rozwiązać zagadkę zniknięcia przyjaciółki. Nie spodziewa się, że przystojny i pociągający Reeve zabierze ją w świat namiętności i wyuzdanych praktyk seksualnych, świat, w którym będzie chciała pozostać. Emily musi zdecydować czy może zaufać Reeve’owi i czy ważniejszy jest dla niej nowy związek czy stara znajomość.

„OSTATNI POCAŁUNEK”

Ostatni pocałunek

Zaginiona Amber niespodziewanie się odnajduje, a związek Reeve’a i Emily staje pod znakiem zapytania. Lojalna wobec przyjaciółki Emily ma zamiar wyrzec się swojej miłości  i zostawić Amber wolną drogę do serca przystojnego pana Sallisa. Reeve nie pozwala jej jednak tak łatwo odpuścić – twierdzi, że to właśnie z Emily chce spędzić resztę życia. Być może kobieta by mu uwierzyła, gdyby nie jego czułe gesty wobec Amber. Jego troska, opieka i noce spędzane z nią w jednej sypialni…

Amber nie ukrywa, że pragnie odzyskać byłego kochanka. Przedtem musi się jednak uporać z ludźmi Michaelisa, którzy wciąż nie dają jej spokoju i prześladują dziewczynę. Czego od niej chcą? Co takiego tym razem przeskrobała Amber? I którą kobietę wybierze Reeve?

„PRZEBUDZENIE OLIVII”

Stypendium sportowe na Uniwersytecie Colorado jest ostatnią szansą dla biegaczki Olivii Finnegan, która została wyrzucona z poprzedniej uczelni za napaść na jednego z kolegów. Dziewczyna jest gotowa zrobić wszystko dla rozwinięcia swojej kariery sportowej, ale nie pomaga jej w tym ani wybuchowa natura, ani traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa, przez które Olivia lunatykuje w bardzo osobliwy sposób, a mianowicie zupełnie nieświadomie biega we śnie.

Will Langstrom, nowy trener Olivii, od początku czuje do dziewczyny ogromną niechęć. Nie chce problematycznej zawodniczki w swojej drużynie i nie podziela zachwytów nad jej umiejętnościami. Kiedy jednak Will dowiaduje się o dziwnej przypadłości Olivii, postanawia pomóc dziewczynie. W noce poprzedzające zawody zabiera Olivię na rodzinną farmę i pilnuje, aby ta nie biegała przez sen. Powoli pomiędzy biegaczką a trenerem zaczyna rodzić się sympatia, która z czasem przekształca się w gorące uczucie. Ale czy zakazany związek z nauczycielem ma szanse się rozwinąć i przetrwać?

„TURBULENCJA”

Jake nigdy nie traktował swoich związków poważnie. Chwila na zapoznanie się, krótka rozmowa, a potem mniej lub bardziej udany seks. I tak w każdym mieście, które Jake odwiedza jako jeden z najmłodszych i najbardziej uzdolnionych pilotów linii lotniczych Elite Airlines. A raczej było tak, dopóki Jake nie poznał Gillian.

Gillian nie marzyła o karierze stewardessy, ale nieudana kariera dziennikarska zadecydowała za nią. Teraz kobieta godzinami uśmiecha się do obcych ludzi, znosi ich grymasy i stara się ukryć przed wszystkimi gorący i zakazany romans z pilotem. Romans, który dla niej szybko przestaje być jedynie połączeniem ciał… Czy Jake i Gillian mają szansę na prawdziwą miłość?

„FALLEN CREST. AKADEMIA”

Fallen Crest

Braci Kade zna całe miasto. Mason i Logan, czyli młodzi, przystojni i bogaci uczniowie publicznego liceum w Fallen Crest. To oni urządzają najlepsze imprezy, to oni jeżdżą najdroższymi samochodami, to oni robią wszystko, na co przyjdzie im ochota. Mogą mieć każdą i korzystają z tego pełnymi garściami. Każda chce należeć właśnie do nich. Każda pragnie choć na chwilę znaleźć się w ramionach braci Kade.

Każda oprócz Samanthy Strattam, która po rozstaniu rodziców nie czuje już niczego. Ani bólu, ani radości, ani miłości, ani tym bardziej pożądania. Dziewczyna nie walczy o uwagę braci Kade, ale kiedy jej matka wiąże się z ojcem Logana i Masona, Samatha zostaje skazana na ich ciągłe towarzystwo. Początkowo niechętna przyszywanym braciom Samantha szybko odkrywa, że jeden z nich zaczyna działać na nią zupełnie inaczej i potrafi obudzić w dziewczynie najdziksze uczucia…


Którą z tych powieści wybraliście dla siebie? A może raczej… który gatunek miłości najbardziej Wam odpowiada? 😛 Piszcie w komentarzach! No i wszystkiego najlepszego z okazji Walentynek, kochani! 😀

2 komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Zaznaczone pola są wymagane. *